Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

Vaiko galvos skausmai - kaip jam padėti?

Vaiko galvos skausmai - kaip jam padėti?
Kas sukelia galvos skausmą vaikams ir paaugliams? Ar jie serga migrena? Kokių simptomų nevalia ignoruoti?

Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytoja vaikų neurologė prof. Nerija Vaičienė-Magistris teigia, kad pagal naujausią Lietuvoje atliktą tyrimą net 74 proc. vaikų ir paauglių per paskutiniuosius metus yra patyrę galvos skausmą. Galvą gali skaudėti bet kokiame amžiuje – vaikai ir paaugliai aptyria tokius pačius galvos skausmus kaip ir suaugusieji.

„Vaikams dažniausiai pasireiškia pirminis galvos skausmas – migrena, įtampos tipo arba nespecifinis, trumpalaikis galvos skausmas. Žinoma, galvą gali skaudėti karščiuojant, patiriant infekciją, traumą ar dėl kitų priežasčių. Be to, skausmas būna ūminis (vienkartinis ar pasikartojantis) bei lėtinis. Ūminį ir stiprų galvos skausmą – atsirandantį, praeinantį ir vėl pasikartojantį – dažniausiai sukelia migrena“, – sako prof. N. Vaičienė-Magistris.

Kokiais atvejais reikėtų sunerimti vaikui pasiskundus galvos skausmu ir kaip jį numalšinti? Plačiau apie tai pasakojame straipsnyje „Neurologė apie vaikų ir paauglių galvos skausmą: kaip padėti ir kada reikėtų sunerimti“

Registruotis gydytojos vaikų neurologės prof. Nerijos Vaičienės-Magistris konsultacijoms kviečiame tel. +370 620 33383.