Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

Pilnas urodinaminis ištyrimas su aprašymu (šlapinimosi sutrikimų priežastys)

Kaina
16 Eur

Paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo paslaugą teikiančio gydytojo.

Klinika gali keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas, neteikti paslaugų be atskiro įspėjimo.

Pateikiame išsamią informaciją apie šios paslaugos kainą, šią paslaugą teikiančius gydytojus ir jų profesinę patirtį (norime atkreipti dėmesį, kad paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo paslaugą teikiančio gydytojo).

Jei norite užsiregistruoti pilnam urodinaminiam ištyrimui su aprašymu (šlapimo nelaikymo priežastys) (uroflaumetrijai), skambinkite telefonu +370 700 77778 arba užpildykite elektroninę registracijos formą.

Dėl jums reikalingų medicininių paslaugų rekomenduojame pasikonsultuoti su Kauno „Kardiolitos“ klinikų gydytojais.

Urodinaminiai tyrimai - tai yra funkciniai  mėginiai, kurių metu  nustatomas šlapimo pūslės sugebėjimas kaupti ir laikyti šlapimą, šlapimo pūslės išsituštinimo sutrikimai, šlaplės sfinkterio tonusas bei dubens raumenų funkcinė būklė šlapinimosi proceso metu. Tyrimo metu galima nustatyti tam tikrų ligų  simptomų priežastį ir klinikinę išraišką susieti su tyrimo gautais rezultatais.

Urodinaminiai tyrimai skirstomi į:
•    Neinvazinius
o    Urofloumetrija - nustatomas šlapinimosi tūrinis greitis
o    Elektromiografija – tiriamas uždaromasis šlapimo pūslės aparatas siekiant nustatyti bioelektrinį išorinio šlaplės ir analinio rauko aktyvumą
•    Invazinius
o    Cistometrija – intravezikinio šlapimo pūslės spaudimo matavimas
o    Šlaplės profiliometrija – nustatomas šlaplės spaudimo profilis

Pasiruošimas invaziniams urodinaminiams tyrimams
Cistometrija ir šlaplės profilometrija, tai invazyvūs tyrimai, todėl atliekami steriliomis sąlygomis, vienkartinėmis priemonėmis ir kai nėra šlapimo takų infekcijos. Tyrimas atliekamas ambulatoriškai, todėl jokio specialus pasiruošimo nereikia. Prieš tyrimą galima gerti ir valgyti, tyrimui atvykti reiktų su pilna šlapimo pūsle.  
Jeigu sergate kitomis gretutinėmis ligomis, vartojate vaistus, esate alergiškas medikamentams, ar anksčiau nei prieš 3dienas buvo atliekamos kokios nors kitos procedūros, reikia būtinai perspėti gydytoją.

Tyrimo eiga
Tyrimas trunka apytiksliai apie 30-60 minučių. Steriliomis sąlygomis, vietiškai nuskausminus šlaplę su lidokaino ir vazelino tirpalu, 2 ploni urodinaminiai kateteriai įstumiami į šlaplę ir tiesiąją žarną, kurie prijungiami su kompiuterine sistema registruojančią gautus nervinius raumenų impulsus. Kateterio įstūmimo metu gali būti nemalonus diskomfortas ar skausmas ir noras šlapintis. Tyrimo metu turi būti atpalaiduoti visi dubens raumenys, negalima judėti, nes tai gali iškreipti tyrimo rezultatus. Tyrimo metu šlapimo pūslė palaipsniui pildoma steriliu fiziologiniu tirpalu, gydytojas gali paklausti laikas nuo laiko apie šlapinimosi noro intensyvumą ir paprašyti pakosėti ar įtempti dubens raumenis. Esant indikacijoms gali būti atliekamas šlaplės spaudimo profilio tyrimas, kurio metu kateterį iš šlapimo pūslės automatiškai ištraukia kompiuterinė sistema.
Neturėtumėte jaudintis dėl tyrimo metu atsirandančių šlapinimosi sutrikimų, varvėjimo, nelaikymo, nes tyrimas ir daromas tam, kad nustatyti šlapinimosi sutrikimų priežastį.
Tyrimo eigoje staiga atsiradus skausmams ar bendram silpnumui informuoti gydytoją.
Baigiant tyrimui kateteriai  iš šlaplės ir tiesiosios žarnos ištraukiami.

Šalutiniai poveikiai ar komplikacijos:
•    Žinomos ir dažniausiai pasitaikančios komplikacijos:
o    iki 24h.po tyrimo  gali būti nedidelis kiekis kraujo šlapime
o    juntamas nemalonus diskomfortas apatinėje pilvo srityje
o    skausmingas, deginančio pobūdžio šląpinimasis
o    Šie skundai dažniausiai dingsta savaime ir nereikalingas joks papildomas gydymas.
•    Retai pasitaikančios komplikacijos:
o    Alerginės komplikacijos susijusios su medikamentų dezinfekcijai vartojimu
o    šlapimo takų infekcija.
o    kraujavimas iš šlapimo takų
o    šlapimo susilaikymas
•    Labai retai pasitaikančios komplikacijos:
o    šlaplės perforacija
o    šlapimo pūslės perforacija ar plyšimas
o    tiesiosios žarnos perforacija
o    peritonitas
•    Tik Jums galimos komplikacijos paprastai prognozuojamos įvertinus Jūsų sveikatos būklę. Apie jas Jūs būsite informuotas atskirai iki tyrimo pradžios.

Rezultatai
Urodinaminio tyrimo metu fiksuojamas didelis kiekis fiziologinių duomenų, dėl to tyrimas negali būti detaliai įvertintas tuoj pat po atlikimo. Duomenys išanalizuojami ir tyrimo rezultatai, išvados ir rekomendacijos pacientui pateikiamos pakartotinės gydytojo urologo konsultacijos metu.

Paslaugą teikiantys gydytojai