Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

Pėdos kaulų deformacijų pašalinimas (Hallux valgus, plaktukiniai pirštai, sąnarių artrozės, plokščios pėdos)

Kaina
1010 Eur

Paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo paslaugą teikiančio gydytojo.

Klinika gali keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas, neteikti paslaugų be atskiro įspėjimo.

Pėdos kaulų deformacijų pašalinimas (Hallux valgus, plaktukiniai pirštai, sąnarių artrozės, plokščios pėdos) – paslauga, kurią teikia Kauno „Kardiolitos“ klinikų Ortopedijos-traumatologijos centras.

Pateikiame išsamią informaciją apie šios paslaugos kainą, šią paslaugą teikiančius gydytojus ir jų profesinę patirtį (norime atkreipti dėmesį, kad paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo paslaugą teikiančio gydytojo).

Jei norite užsiregistruoti pėdos kaulų deformacijų pašalinimo paslaugai, skambinkite telefonu +370 700 77778 arba užpildykite elektroninę registracijos formą.

Dėl jums reikalingų medicininių paslaugų rekomenduojame pasikonsultuoti su Kauno „Kardiolitos“ klinikų gydytojais.

 

Hallux lotyniškai - didysis pirštas, valgus – apibūdina deformacijos kryptį. Pirmojo padikaulio ir didžiojo piršto deformacija atsiranda, kai didysis pirštas ima krypti link kitų pėdos pirštų, o pirmasis padikaulis – visiškai priešinga kryptimi.
Tarp pėdos didžiojo piršto ir pirmojo padikaulio esantis sąnarys yra sudėtingas. Žmogui judant, dirba sąnarį sudarantys kaulai, raiščiai ir sausgyslės. Kartu jie perneša bei paskirsto kūno svorį. Ilgą laiką traumuojant sąnarį, formuojasi kaulinės deformacijos. Šia liga dažniau serga moterys, dėvinčios siaurus, smailais galais, aukštakulnius batus. Tokie batai ypač traumuoja pėdos sąnarį, nes žengiant, visas kūno svoris tenka būtent jam.

Vyresnio amžiaus žmonės taip pat turi “kauliukus“, nes jų didžiojo piršto sąnarys dažnai pakenktas artrito. Tokios deformacijos – dažnas vienos giminės bruožas. Tačiau paveldimi ne „kauliukai“, bet ir pėdos tipas. Žmonės su plačia pėda ar žemu pėdos skliautu sirgti „kauliukais“ linkę dažniau, nei turintys aukštą pėdos skliautą. Įvairių formų artritai taip pat turi įtakos „kauliukų“ atsiradimui. Artritas pažeidžia apsauginę kremzlę, sąnarį, jis darosi mažiau judrus. Polinkis sirgti – paveldimas, tėvai privalo stebėti, ar nesiranda ankstyvų pėdos deformacijos požymių, ar vaikas nejaučia diskomforto. Jei vaikas turi tokį patį pėdos tipą, kaip ir vienas iš tėvų, tikėtina, kad ilgainiui išsivystys „kauliukai“. Ligos simptomai paprastai koncentruojasi apie „kauliukų“ centrą. Jie tampa skausmingi, darosi sunku vaikščioti aukštakulniais ir net normaliais batais. Oda ir minkštieji audiniai apie „kauliukus“ patinsta, ima vystytis uždegimas. Sąnarių deformacija laikui bėgant tampa ir kosmetine problema –madingomis trokštančios būti moterys negali avėti joms patinkančių batelių.

Ligos gydymas priklauso nuo deformacijos sunkumo ir skausmo intensyvumo. Norint išvengti ligos progresavimo,
į gydytoją ortopedą reikia kreiptis vos tik pajutus pirmuosius deformacijos požymius ir skausmą. Negydomi “kauliukai” kuo toliau, tuo labiau darosi skausmingi, deformuojasi ir kiti pėdos pirštai bei visa pėda.
Lengvam skausmui ir uždegimui malšinti skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, fizioterapijos procedūros, naudojami specialūs batų įdėklai, koreguojantys pėdos judesius ir mažinantys „kauliukų“ skausmą. Reumatoidinio ar podagrinio artritų atvejais skiriami papildomi medikamentai.
Operacija rekomenduojama tada, kai gydant konservatyviai, nesulaukiama norimo efekto arba deformacija yra gerokai pažengusi. Po operacijos daugumai pacientų išnyksta kaulo deformacija ir skausmas. Operacijos esmė – ištaisyti kaulų ašį, pašalinti kaulines išaugas ir atstatyti normalią sąnario funkciją. Apžiūrimos pėdos, rentgenogramose išmatuojami keletas svarbių kampų, kuriuos formuoja pėdos kaulai, nustatomas deformacijos laipsnis ir pasirenkamas operacijos tipas.

Esant lengvai hallux valgus deformacijai, ortopedas pašalina kaulines išaugas, taip pat apie sąnarį atlieka sausgyslių ir raiščių plastiką.

Vidutinės hallux valgus formos deformacijai gydyti pašalinamos kaulinės išaugos, perpjautas kaulas pastumiamas į teisingą padėtį, aplink sąnarį atliekama raiščių ir sausgyslių plastika.

Sunkios hallux valgus deformacijos atvejais atliekamos šios chirurginės procedūros: pašalinamos kaulinės išaugos; iš kaulo pašalinama kylio formos dalis, kaulas atstatomas į teisingą padėtį ir fiksuojamas metalinėmis konstrukcijomis; atstatoma sausgyslių ir raiščių plastika.

Jei sąnarys labai pažeistas, gali būti taikoma papildoma minkštųjų audinių plastika arba sąnario endoprotezavimas. Esant lengvai ir vidutinei deformacijai, tuo pačiu metu galima operuoti abi pėdas. Sunkios deformacijos atvejais operuojama po vieną pėdą. Kitą operaciją geriausia daryti po 4 – 6 mėnesių.
Po operacijos paciento pėda sutvarstoma, 3 – 6 savaitėms jam parenkami specialūs batai. Po to leidžiama avėti normalius batus, tačiau fizinis aktyvumas dar 8 – 12 savaičių yra ribojamas.

Vidutiniais ir sunkiais atvejais perpjautas kaulas fiksuojamas metalo strypais, sraigtais ar plokštele. Sunkesniais atvejais po operacijos 4 – 6 savaitėms uždedama gipso langetė. Patariama vaikščioti su ramentais, neminant operuotą koją. Kaulas sugyja per 8 savaites. Pooperaciniu periodu labai svarbu mankštinti didįjį pirštą. Mankšta pradedama 10 – 12 dienų po operacijos, kai sugyja operacinis pjūvis.

Pastabos

Prieš operaciją būtina operuojančio gydytojo konsultacija. Prašome registruotis gydytojo konsultacijai. 

Paslaugą teikiantys gydytojai