Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

Hidrocelektomija, spermatocelektomija esant sėklidės ir sėklinio virželio vandenei (anestezija įskaičiuota)

Kaina
491 Eur

Paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo paslaugą teikiančio gydytojo.

Klinika gali keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas, neteikti paslaugų be atskiro įspėjimo.

Hidrocelektomija, spermatocelektomija, esant sėklidės ir sėklinio virželio vandenei – paslauga, kurią teikia Kauno „Kardiolitos“ klinikų Urologijos centras.

Pateikiame išsamią informaciją apie šios paslaugos kainą, šią paslaugą teikiančius gydytojus ir jų profesinę patirtį (norime atkreipti dėmesį, kad paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo paslaugą teikiančio gydytojo).

Jei norite užsiregistruoti hidrocelektomijos, spermatocelektomijos, esant sėklidės ir sėklinio virželio vandenei, operacijai, skambinkite telefonu +370 700 77778 arba užpildykite elektroninę registracijos formą.

Dėl jums reikalingų medicininių paslaugų rekomenduojame pasikonsultuoti su Kauno „Kardiolitos“ klinikų gydytojais.

 

Normalus kapšelis ir sėklidės

Kapšelis normaliai yra judrus ir laisvas, minkštas ir mėsingas. Jame yra dvi sėklidės su prielipais, sėklos, kraujo ir limfos indais. Paprastai galima nesunkiai užčiuopti sėklides kapšelyje, ir nuo jų einančias gyslas. Normalu, kad viena sėklidė yra šiek tiek aukščiau už kitą. Aplink normalią sėklidę yra nedidelė skysčio ertmė, kuri lubrikuoja ir apsaugo sėklidę. Normaliu atveju čiuopiant nepavyksta pajausti šio tarpo. Skystį gamina sėklidės dangalai. Pertieklinis skystis drenuojamas limfagyslių ir kapšelio venų.

 

Kas yra kapšelio vandenė (hidrocelė ir sprematocelė)?

Hidrocelė yra audinių skysčio susikaupimas kapšelyje šalia sėklidės. Spermatocelė yra audinių skysčio susikaupimas aplink sėklinį lataką aukščiau sėklidės. Paprastai vandenė būna vienpusė, bet kartais gali būti ir abipusė. Jeigu balansas tarp skysčio gamybos ir pašalinimo sutrinka, aplink sėklidę ima kauptis skysčio pertieklius ir susidaro hidrocelė. Jeigu sėklidės dangalai yra nepakankamai prigludę prie sėklinio virželio (neužsidaręs sėklidės kanalas, kuriuo ji nusileidžia iš pilvo ertmės naujagimiams) – skystis kaupiasi aplink sėklinį lataką ir susidaro sprematocelė.

 

Kaip atrodo kapšelio vandenė?

Hidrocelė atrodo ir čiuopiasi kaip skysčio pripildytas balionėlis kapšelyje. Jos išorė yra lygi, o už jos čiuopisai sėklidė. Hidrocelių būna įvairių dydžių. Esame gydę net krepšinio kamuolio dydžio vandenių vyresniems vyrams, kurie daugelį metų nesiryžo kreiptis į urologą. Hidrocelės paprastai esti neskausmingos. Didesnės hidrocelės gali sukelti diskomforta dėl savo dydžio, ypač sėdint, gulint, lytinio akto ar tam tikro darbo metu.

 

Kaip gydoma kapšelio vandenė?

Stebėjimas

Vyresniems suaugusiems vyrams, kurių vandenės nedidelės ir nesukelia jokių simptomų gydytojas gali rekomenduoti aktyvaus gydymo netaikyti. Jeigu vandenė didėja ar pradeda sukelti diskomfortą bei kitus simptomus, ją pašalinti galima vėliau.

Operacija

Operacijos metu atliekamas nenidelis pjūvelis kapšelio šone. Vandenės maišelis yra išdalinamas, skystis išleidžiamas, vandenės maišo dangalai pašalinami, jų likutis išverčiamas į kitą pusę ir susiūvamas taip, kad bet kokis likutinė skysčio gamyba būtų tuoj pat drenuojama limfinės sistemos. Tai svarbu tam, kad vandenė neatsinaujintų. Tai yra nedidelė operacija, kurią urologai atlieka kasdien.

Drenažas

Vandenę galima drenuoti įvedus adatą į jos ertmę. Deja, po šios procedūros vandenė daugumai pacientų atsinaujina, nes nepašalinama skysčio kaupimosi priežastis – vandenės maišo dangalai. Ši procedūra atliekama retai, tik tiems vyrams, kurie dėl kitų ligų negali būti operuojami.

Kokių reikia tyrimų?

Jus turi apžiūrėti urologas. Tyrimo metu gydytojas apčiuops jūsų sėklidę, atliks šviesos testą arba apžiūrės sėklidę echoskopu.

 

Numačius pašalinti vandenę operacijos būdu būtina atlikti bendrą kraujo tyrimą, bendrą šlapimo tyrimą, kraujo krešumo tyrimą, biocheminį kraujo tyrimą ir nustatyti kraujo grupę. Visi šie tyrimai reikalingi operacijos saugumui užtikrinti. Gydytojas gali paprašyti atlikti ir kitus tyrimus, ypač jei jūs sergate ir kitomis lėtinėmis ligomis.

 

Ko tikėtis po operacijos?

Vandenės pašalinimo operacijos paprastai atliekamos vietinėje nejautroje, todėl po operacijos jūs greitai galėsite pradėti valgyti, gerti ir vaikščioti. Operacinę žaizdą reikia perrišinėti kasdien pirmą savaitę. Po operacijos pacientai išvyksta namo 4-24 val. po operacijos. Kapšelio oda paprastai siuvama tirpiais siūlais, todėl jų pašalinti nereikės – jie iškrenta patys per 10-14 dienų. Pirmą mėnesį po operacijos reikia vengti lytinių santykių ir didelio fizinio krūvio bei kapšelio sužalojimų, nes tai gali sukelti kraujavijmą.

 

Kokios galimos operacijos kompliacijos?

  • Vandenės atsinaujinimas – jeigu vandenės maišo dangalai pašalinti nepakankamai radikaliai, jų likučiai gali ir vėl prigaminti skysčio.
  • Kraujavimas – pasitaiko operacijos metu ir iškart po jo, ypač pacientams su sutrikusiu kraujo krešumu. Vėlesniame pooperaciniame periode pakraujuoti operacinės žaizdos vietoje gali sužeidus kapšelį.
  • Žaizdos infekcija – bendra chirurginių žaizdų infekcijos rizika Lietuvoje nesiekia 2 procentų.
  • Galimos ir kitos (retos) komplikacijos, ypač jei sergate kitomis ligomis. Apie jas klauskite operuojančio gydytojo.

Pastabos

Prieš operaciją būtina operuojančio gydytojo konsultacija. Prašome registruotis gydytojo konsultacijai. 

Paslaugą teikiantys gydytojai